Obraz

Projektor

Projektror lze spustit ovladačem, který je položený na stolku pod plátnem. Pro zapnutí projektoru je nutné stisknout červené tlačítko označení znakem pro zapnutí zařízení. Projektor je nastaven tak, aby byl obraz roztažen a vycentrován přesně na bílou plochu plátna. Pokud by tomu tak nebylo, kontaktujte členy projektu, aby projektor seřídili. Sami se o zařízení nepokoušejte.

HDMI rozbočovače

Pro zajištění připojení různých zdrojů obrazového vstupu je k dispozici HDMI rozbočovač, který má na přední straně několik kontrolek. Každá kontrolka slouží k identifikaci přítomného zdroje obrazu. Pokud kontrolka svítí, je obrazový vstup aktivní na daném portu. Pro přepnutí zdroje obrazového vstupu je nutné zmáčknout tlačítko, které se nachází vedle každé kontrolky. K připojení externího zařízení (notebook, tablet, mobil, atd.) je k dispozici HDMI kabel položený na stolku pod plátnem. Pro majitelů ultrabooků je k dispozici redukce z HDMI na ThunderBolt.

Zvuk

Pro ozvučení v obou místnostech je využito systému Logitech Z906. Tato zvuková sestava používá standard 5.1. Řídící prvek je součástí subwooferu, který je propojen optickým kabelem s konzolí.

K ovládání zvukové sestavy slouží ovladač do ruky nebo ovládací prvek připojený kabelem. Ovládat je možné hlasitost a vstupy signálu. Ke zvolení správného vstupu slouží tlačítko input. Tímto tlačítkem je možné zvolit vstup z počítače (zelený 3,5 mm jack) nebo vstup z konzole (input 3).

PlayStation 4 PRO (blok 4)

Konzole

Konzoli PlayStation 4 Pro (ve zkratce PS4 Pro) je možné zapnout tlačítkem ukrytým v tenké liště z přední strany. Tlačítko je označení znakem pro zapnutí. Nenásilným stisknutím je možné konzoli zapnout. Vysunutí CD umožňuje tlačítko, které je taktéž schováno ve stejné liště, jako tlačítko pro zapnutí. Konzole má pouze otvor, do kterého se zasouvají CD. Vypnutí konzole je možné po podržení tlačítka na ovladači s logem PS nebo zvolením vypnutí z nabídky napájení. Konzoli vždy při ukončení hraní přepněte do režimu Rest mode. Je to z toho důvodu, abychom mohli na konzoli vzdáleně nahrávat nové hry a aktualizovat její firmware.

Na konzoli je přihlášen účet SHernaSH, který má aktivované členství PlayStation Plus. Tento účet je chráněn heslem, nemažte ho prosím. Na účtu jsou uloženy úrovně z jednotlivých her.

Hry

Hry jsou rozděleny do několika kategorií. Podrobný popis her je k dispozici na stránce vybavení. Hry mají vždy na zadní straně obalu uvedeny podrobnosti, jak je možné hry používat. V těchto podrobnostech je uveden počet hráčů, offline/online hraní, použití ovladačů gamepad/move, kompatibilní s brýlemi pro virtuální realitu a další.

Záloha a obnovení uživatelských dat

Pokud chcete zálohovat/obnovit váš dosavadní postup v rozehraných hrách na konzoli PS4, nebo jen uložit pořízené screenshoty či videa, lze tak učinit pomocí návodu níže využitím USB flash disku.

Záloha a obnovení uživatelských dat na konzoli PS4.pdf

Virtuální realita

Brýle pro virtuální realitu je možné používat pouze po absolvování školení. Po rezervaci, ve které je zaškrtnuto využití VR, je nutné se domluvit s členem projektu z bloku 4 na emailu shernatym@siliconhill.cz nebo oslovit konkrétního člena mailem nebo osobně. Brýle se vrací vyčištěné výhradně čistícími ubrousky nebo hadříkem z mikrovlákna, který je uložen v krabici s brýlemi.

Brýle se připojují ke konzoli pomocí prodlužovacího kabelu, který má dva konektory - bílá a černý. Oba konektory se zasouvají do externí "krabičky" vedle konzole do konektorů - bílý a černý. Konzole se zapíná prvním tlačítkem na kabelu. Následují tlačítka pro ovládání hlasitosti a pro vypnutí mikrofonu. Do konektoru na kabelu je možné připojit sluchátka, který jsou taktéž umístěna ve skříňce s brýlemi. Tato sluchátka fungují s kabelem na standardu 2.0. Sluchátka je možné připojit i bezdrátově. V tomto režimu připojení není možní kombinovat s brýlemi. Bezdrátové připojení sluchátek využívá standard pro zvuk 7.1.

Xbox 360 (blok 6)

Konzole

Konzoli je možné zapnout velkým stříbrným tlačítkem. Po zapnutí jste tázání na výběr profilu. Pro Xbox máme stejně jako pro PS4 vytvořený SHerna profil, na kterém je aktivní Live členství. S tímto účtem nijak nemanipulujte. Pro vložení CD do konzole slouží výsuvná CD romka, která se ovládá pomocí dotykového tlačítka v rohu konzole.

Hry

Hry jsou rozděleny do několika kategorií. Podrobný popis her je k dispozici na stránce vybavení. Hry mají vždy na zadní straně obalu uvedeny podrobnosti, jak je možné hry používat. V těchto podrobnostech je uveden počet hráčů, offline/online hraní, podpora pohybového ovládání a hraní pomoci Kinectu.

Guitar Hero

PlayStation 2 FAT (blok 4)

PlayStation 2 návod v PDF

Konzole

Herní konzole PlayStation 2 (ve zkratce PS2) umožňuje spouštět jak originální, tak i vypálené hry díky osazenému čipu. Na bloku 4 je "tlustá" FAT verze a je schopná přehrávat hry i pro starší konzoli PlayStation 1 (PSX, PS1). V místnostech jsou konzole PS2 propojeny pouze s televizemi, nikoliv s projektory. Postup, jak spouštět různé typy her je popsán níže.

Používání PS2

Zapneme televizi a přepneme její vstup (input) na AV. Zkontrolujeme připojení kabelů (napájecí + video/audio) a konzoli zapneme vzadu na přístroji přepínačem (vpředu začne svítit červená LED). Zkontrolujeme připojení ovladačů a paměťové karty (pro ukládání her) vpředu na PS2. Na přední straně vpravo nahoře stiskem tlačítka POWER (červená LED se změní na zelenou) spustíme PS2, tlačítkem EJECT ovládáme mechaniku (otevření, zavření).

Identifikace her

V herně se nachází různé typy her pro PS2 a každá se spouští poněkud odlišným způsobem, je proto důležité, hry správně rozpoznat. Zde je krátký návod:

a) originální hry PS2 (CD i DVD)

  • potisk samotného CD/DVD s logem PlayStation 2
  • zadní strana CD/DVD má modrý nebo stříbrný povrch

b) originální hry PS1, PSX (CD)

  • potisk samotného CD s logem PlayStation
  • zadní strana CD často černý povrch

c) neoriginální - vypálené hry PS2 (CD i DVD)

  • obyčejné vypálené CD/DVD s ručním popiskem "PS2"

d) neoriginální - vypálené hry PS1, PSX (CD)

  • obyčejné vypálené CD s ručním popiskem "PS1" nebo "PSX"

Spouštění her

Podle typu hry (originální, vypálené, pro PS2, pro PS1) se hra spouští následovně:

a) originální hry PS2 (CD i DVD)

  • Spustíme PS2 stiskem tlačítka POWER (červená LED se změní na zelenou), dále stiskneme EJECT pro vysunutí mechaniky, vložíme originální CD nebo DVD a opakovaným stiskem EJECT mechanika zajede do konzole. Dalším stiskem POWER dojde k resetu konzole a načtení hry. Pokud se hra nenačte, postup opakujeme.

b) originální hry PS1, PSX (CD)

  • Plati stejný postup jako pro bod a) originální hry PS2 (CD i DVD).

c) neoriginální - vypálené hry PS2 (CD i DVD)

  • Plati stejný postup jako pro bod a) originální hry PS2 (CD i DVD).

d) neoriginální - vypálené hry PS1, PSX (CD).

  • Spustíme PS2 stiskem tlačítka POWER (červená LED se změní na zelenou), dále stiskneme EJECT pro vysunutí mechaniky, vložíme originální CD a opakovaným stiskem EJECT mechanika zajede do konzole. Dále držíme POWER a to min. 3 sekundy, konzole se vypne. Nyní stiskneme a držíme POWER opět min. 3 sekundy (rozsvítí se modrá LED) a tlačítko pustíme. Objeví se obraz s logem PlayStation a hra se načte. Pokud ne, postup opakujeme.

Hry pro více hráčů

Pro hraní ve dvou hráčích se ujistíme, zda máme připojené oba ovladače a hra podporuje hraní ve více hráčích (multiplayer).

Ukládání/načítání uložených pozic

Pro uložení nebo nahrání průběhu hry (kampaň, mise, kola, úrovně) musíme mít zapojenou paměťovou kartu v PS2. Pokud chceme nahrávat nebo ukládat průběh hry z her pro PlayStation 1 (PS1, PSX) musíme mít zapojenou kartu pro PlayStation 1 (označenou PS1 nebo PSX).

Vypnutí konzole PS2

Stiskneme EJECT, vyndáme CD/DVD, znovu stiskneme EJECT a podržíme POWER a to min. 3 sekundy. Dojde k vypnutí konzole.

Nabíjení vlastních zařízení

Na stolku jsou položeny kabely pro nabíjení vlastních zařízení. Každý kabel je zakončen jiným konektorem. Jsou zde k dispozici konektory: microUSB, USB-C, Lightning, Apple 30-ti pinový konektor.