Obraz

Projektor

Projektor lze spustit ovladačem, který je položený na stolku pod plátnem. Pro zapnutí projektoru je nutné stisknout červené tlačítko označení znakem pro zapnutí zařízení. Projektor je nastaven tak, aby byl obraz roztažen a vycentrován přesně na bílou plochu plátna. Pokud by tomu tak nebylo, kontaktujte členy projektu, aby projektor seřídili. Sami se o seřízení nepokoušejte.

HDMI rozbočovače

Pro zajištění připojení různých zdrojů obrazového vstupu je k dispozici HDMI rozbočovač, který má na přední straně několik kontrolek. Každá kontrolka slouží k identifikaci přítomného zdroje obrazu. Pokud kontrolka svítí, je obrazový vstup aktivní na daném portu. Pro přepnutí zdroje obrazového vstupu je nutné zmáčknout tlačítko, které se nachází vedle každé kontrolky. K připojení externího zařízení (notebook, tablet, mobil, atd.) je k dispozici HDMI kabel položený na stolku pod plátnem. Pro majitelů ultrabooků je k dispozici redukce z HDMI na ThunderBolt.

Zvuk

Pro ozvučení v obou místnostech je využito systému Logitech Z906. Tato zvuková sestava používá standard 5.1. Řídící prvek je součástí subwooferu, který je propojen optickým kabelem s konzolí.

K ovládání zvukové sestavy slouží ovladač do ruky nebo ovládací prvek připojený kabelem. Ovládat je možné hlasitost a vstupy signálu. Ke zvolení správného vstupu slouží tlačítko input. Tímto tlačítkem je možné zvolit vstup z počítače (zelený 3,5 mm jack) nebo vstup z konzole (input 3).

PS4 Pro

Konzole

Konzoli PS4 Pro je možné zapnout tlačítkem ukrytým v tenké liště z přední strany. Tlačítko je označení znakem pro zapnutí. Nenásilným stisknutím je možné konzoli zapnout. Vysunutí CD umožňuje tlačítko, které je taktéž schováno ve stejné liště, jako tlačítko pro zapnutí. Konzole má pouze otvor, do kterého se zasouvají CD. Vypnutí konzole je možné po podržení tlačítka na ovladači s logem PS nebo zvolením vypnutí z nabídky napájení. Konzoli vždy při ukončení hraní přepněte do režimu Rest mode. Je to z toho důvodu, abychom mohli na konzoli vzdáleně nahrávat nové hry a aktualizovat její firmware.

Na konzoli je přihlášen účet SHernaSH, který má aktivované členství PlayStation Plus. Tento účet je chráněn heslem, nemažte ho prosím. Na účtu jsou uloženy úrovně z jednotlivých her.

Hry

Hry jsou rozděleny do několika kategorií. Podrobný popis her je k dispozici na stránce vybavení. Hry mají vždy na zadní straně obalu uvedeny podrobnosti, jak je možné hry používat. V těchto podrobnostech je uveden počet hráčů, offline/online hraní, použití ovladačů gamepad/move, kompatibilní s brýlemi pro virtuální realitu a další.

Virtuální realita

Brýle pro virtuální realitu je možné používat pouze po absolvování školení. Po rezervaci, ve které je zaškrtnuto využití VR, je nutné se domluvit s členem projektu z bloku 4 na emailu shernatym@siliconhill.cz nebo oslovit konkrétního člena mailem nebo osobně. Brýle se vrací vyčištěné výhradně čistícími ubrousky nebo hadříkem z mikrovlákna, který je uložen v krabici s brýlemi.

Brýle se připojují ke konzoli pomocí prodlužovacího kabelu, který má dva konektory - bílá a černý. Oba konektory se zasouvají do externí "krabičky" vedle konzole do konektorů - bílý a černý. Konzole se zapíná prvním tlačítkem na kabelu. Následují tlačítka pro ovládání hlasitosti a pro vypnutí mikrofonu. Do konektoru na kabelu je možné připojit sluchátka, který jsou taktéž umístěna ve skříňce s brýlemi. Tato sluchátka fungují s kabelem na standardu 2.0. Sluchátka je možné připojit i bezdrátově. V tomto režimu připojení není možní kombinovat s brýlemi. Bezdrátové připojení sluchátek využívá standard pro zvuk 7.1.

Xbox 360

Konzole

Konzoli je možné zapnout velkým stříbrným tlačítkem. Po zapnutí jste tázání na výběr profilu. Pro Xbox máme stejně jako pro PS4 vytvořený SHerna profil, na kterém je aktivní Live členství. S tímto účtem nijak nemanipulujte. Pro vložení CD do konzole slouží výsuvná CD romka, která se ovládá pomocí dotykového tlačítka v rohu konzole.

Hry

Guitar Hero

PS2

Konzole

Hry

Nabíjení vlastních zařízení

Na stolku jsou položeny kabely pro nabíjení vlastních zařízení. Každý kabel je zakončen jiným konektorem. Jsou zde k dispozici konektory: microUSB, USB-C, Lightning, Apple 30-ti pinový konektor.