O SHerně

Co je to vlastně SHerna?

SHerna je projekt pod klubem Silicon Hill, který sídlí na kolejích Strahov. V současné době je projekt rozprostřen mezi dvě místnosti. Jedna se nachází na bloku 4 - 3. mezipatro a druhá na bloku 6 - 3. mezipatro (v rekonstrukci). Místnosti projektu mohou využívat členové klubu Silicon Hill  zdarma. Jedinou podmínkou je mít aktivní síťové členství. Můžete si zde zahrát hry na PlayStation 4 Pro (Virtuální realita, ovladače a pohybové ovladače), Xbox 360 a PlayStation 2. K dispozici je i počítač s řadou emulátorů pro hry DOS.

Pravidla pro využívání projektu

Před návštěvou místnosti je zapotřebí udělat rezervaci v rezervačním systému. Pro přístup do místnosti je potřeba, aby ten, kdo si vytvořil rezervaci, měl přidanou kartu v systému (zařizuje paní Budská na bloku 1).

Za celou místnost v době návštěvy zodpovídá ten, kdo vytvořil rezervaci.

Každý návštěvník je povinen dodržovat Provozní řád projektu.

Realizace projektu

2013 - první myšlenka projektu, nalezení vhodného prostoru, nákup základního vybavení

2014 - nákup projektoru, plátna, konzole, nového koberce

2015 - odhlučnění místnosti, postupná příprava pro uvedení do provozu, vznik facebookové stránky

2016 - nová lampa v projektoru, televize + emulátory her na PC, PlayStation 1, 2, 3, XBox 360 - Guitar Hero + kytary, klimatizace, sedací pytle, nově možnost nabít si telefon a připojit si vlastní zařízení pomocí HDMI k projektoru

2017 - rekonstrukce druhé místnosti na bloku 6, nákup PS4 Pro s VR, spolupráce s Czech VR Fest a PlayStation, účast na Majáles 2017, akce Virtual Reality SH

Cíle projektu

Cílem projektu SHerna je poskytnout členům klubu Silicon Hill místo pro relaxaci a zábavu v podobě společenské místnosti vybavené projektorem a herními konzolemi PS4 Pro s VR, PS2, Xbox 360 s Kinectem, PC s emulátory DOS her. V budoucích letech se pak jedná o rozšiřování herních možností v podobě dalších her a příslušenství.